اجزای استاندارد دلفی

خلاصه
1397/06/13

اجزای استاندارد دلفی,استفاده از اجزا: تمام اجز(Components) امکانات به ارث برده شده از TComponent را به اشتراک می گذارند.

اجزای استاندارد دلفی


استفاده از اجزا: تمام اجزا (Components) امکانات به ارث برده شده از TComponent را به اشتراک می گذارند. با قرار دادن اجزاء روی فرم، شما ظاهر و کارکرد برنامه تان را به وجود می آورید. اجزای استاندارد ارائه شده با دلفی برای پیاده سازی بسیاری از برنامه ها کافی هستند، اما شما می توانید VCL (کتابخانه اجزای بصری) را به وسیله ساختن اجزای جدید گسترش دهید.
اجزای استاندارد دلفی: پلت اجزا (Palette Components) شما اجزای منتخبی می باشد که طیف وسیعی از مقاصد برنامه نویسی را پوشش می دهند. شما می توانید اجزای موجود روی پلت اجزا را اضافه، حذف و یا ترکیب بندی مجدد (rearrange) نمایید. همچنین شما می توانید با ایجاد قاب اجزا تعداد زیادی از اجزا را گروه بندی نمایید.
اجزاء روی پلت اجزا و در صفحاتی بر اساس مقاصد و کارکرد آن ها گروه بندی شده اند. صفحاتی که به صورت پیش فرض روی پلت اجزا ظاهر می شوند، بستگی به نسخه ای (Version) از دلفی دارد که شما در حال استفاده از آن هستید. جدول زیر شامل نوع اجزایی که این صفحات شامل می شوند و لیستی از صفحات پیش فرض می باشد.
نام صفحه                              محتــــــویــــــــات
Standard    منوها و کنترل استاندار ویندوز
Additional    کنترل های افزوده
Win32    کنترل مشترک در NT4.0,Windows9x
System    اجزا و کنترل هایی برای دسترسی به اجزای سیستم(مثل تایمرها، چند رسانه ای و DDE)
Internet    اجزایی برای پروتکل های ارتباطی اینترنت و برنامه های وب
BDE    اجزای  غیر بصری برای دسترسی به جداول پایگاه داد ها، پرس و جوها و گزارشات
Data Contorols    کنترل های بصری و مرتبط با داده
Decision Cube    کنترل هایی که اجازه می دهد تا اطلاعات را به صورت خلاصه شده از پایگاه داده ها دریافت و به اشکال متنوع نمایش دهید.
QReport    اجزای Quick Report برای ایجاد گزارشات
Dialogs    پنجره های محاوره ای  استاندارد ویندوز
Win3.1    اجزایی برای سازگاری با پروژه های دلفی نسخه1.0
Samples    نمونه اجزای سفارشی
ActiveX    نمونه کنترل ActiveX