ترفند های حل مشکل عدم بوت شدن ويندوز 1

خلاصه
1397/06/12

شايد براي شما هم پيش آمده باشد که بخواهید کامپيوترتان را روشن ‌کنيد، مي‌بينيد ويندوزتان بوت‌ نمي‌شود .در اين هنگام بهتر است که ابتدا کمي کنترل خود را حفظ کنيد

ترفند های حل مشکل عدم بوت شدن ويندوز 1


شايد براي شما هم پيش آمده باشد که بخواهید کامپيوترتان را روشن ‌کنيد، مي‌بينيد ويندوزتان بوت‌ نمي‌شود .در اين هنگام بهتر است که ابتدا کمي کنترل خود را حفظ کنيد تا ببينيد که چه‌ کاري بايد انجام دهيد. اين مشکل دلايلي از جمله : پاک شدن فايل هاي بوت ويندوز، ايراد در بوت سکتور، تغييرات نا به جا در رجيستري، ورود ويروس هاي مخرب به سيستم و... دارد که همگي نيز به سادگي قابل برطرف شدن هستند. براي حل اين مشکل و رهايي از آن احتمالا اولين گزينه اکثر کاربران ، تعويض ويندوز خراب مي باشد. اما عجله نکنيد و دست نگه داريد! راه هاي بهتري نيز براي رفع اين مشکل وجود دارد؛ بدين ترتيب که قبل از هر چيز، ويندوز ابزارهايي را براي رفع اکثر اين مشکلات قرار داده که بسياري از کاربران با آنها آشنایی نداشته و گاهي اوقات به دليل عدم بوت شدن ويندوز، حتي مجبور به حذف اطلاعات شان مي شوند. اما در اين ترفند به بررسي 10 روش براي رفع کليه مشکلات ذکر شده بدون نياز به تعويض ويندوز مي پردازيم و به عبارت بهتر راه حل کليه خطاهايي که باعث بالا نيامدن ويندوز مي شود را در اين ترفند بيان مي کنيم.
1- استفاده از ديسک استارت‌ آپ ويندوز ،
اولين کاري که بايد در اين هنگام انجام ‌دهيد ساختن استارت آپ ديسک است. ممکن است بالا نيامدن وبندوز به خاطر اشکال در يک سري فايل‌ها باشد که در ادامه ذکر خواهد شد، براي اين کار شما بايد يک‌ ديسک براي استارت آپ کردن ويندوزتان درست کنيد.
براي اين کار شما بايد سه فايل  را در درايو ويندوزتان پيدا کنيد. اين فايل‌ها که همگي هم در حالت پيش‌ فرض در درايو ويندوزتان  مخفي هستند، جزو فايل‌هايي هستند که براي بوت شدن ويندوز نيازمند هستند. لذا ممکن است که يکي از دلايل اصلي بوت نشدن ويندوز اشکالاتي در اين فايل‌ها باشد. پس زماني که ويندوزتان درست کار مي‌کند بايد اقدام به درست کردن Windows Startup Disk  کنيد.
براي اين کار اين‌ فايل ها را زماني که ويندوزتان درست کار مي‌کند، پيدا کرده و در يک فلاپي و يا CD و يا فلش مموري‌ قرار دهيد. توجه کنيد که در درايو مورد نظر جز اين فايل‌ها نبايد فايل ديگر وجود داشته باشد. حال زماني که ويندوز بالا نمي‌آيد ابتدا وبندوز را ريستارت کنيد  و ديسک استارت آپ را در کامپيوتر قرار دهيد، وقتي که اين ديسک را در کامپيوتر قرار مي‌دهيد ويندوز خود به خود فايل‌ها مذکور را از در ديسک استارت آپ شما Load مي کند و ويندوز به درستي بالا مي‌آيد و مي‌توانيد به رفع مشکل مورد نظر بپردازيد. درصورتي که مشکل اين باشد شما مي‌توانيد با کپي کردن فايل‌هاي مذکور از روي ديسک استارت آپ به هارد مشکل را رفع کيند.