خطای یک فایل پیدا نشددر نرم افزار سرو

خلاصه
1397/06/13

خطای یک فایل پیدا نشدمن چند وقت است از نرم افزار سرو استفاده می کنم، امروز که برنامه را باز کرده ام نرم افزار خطایی که در تصویر زیر است را نشان می دهد.

عنوان: خطای یک فایل پیدا نشددر نرم افزار سرو


سوال کاربر نرم افزار:
من چند وقت است از نرم افزار سرو استفاده می کنم، امروز که  برنامه را باز کرده ام نرم افزار خطایی که در تصویر زیر است را نشان می دهد. که خطا مبنی بر این است «یک فایل پیدا نشد، یکی از فایل های سیستمی نرم افزار را حذف کرده اید، این فایل ممکن است پایگاه داده نرم افزار باشد. » اکنون باید چکار کنم؟

پاسخ پشتیبانی:
رخ دادن این خطا چند علت می تواند داشته باشد، که به ترتیب اولویت عبارتند  از:
1)    احتمالا مسیر نصب بانک اطلاعاتی را  به اشتباه تغییر داده باشید.
راه حل: برای حل این مشکل، از منوی «عمومی» گزینه «مدیریت نرم افزار» را کلیک نمایید.(چنانچه خطا دوباره ظاهر شد تایید کنید)، پس از اینکار در قسمت نوع بانک اطلاعاتی گزینه «بانک اطلاعاتی ثابت می باشد» را کلیک نمایید و سپس همانند تصویر زیر روی دکمه آخری کلیک کنید( پس از کلیک پیامی ظاهر نمی شود).

سپس بطور کامل از نرم افزار خارج شده و دوباره نرم افزار را اجرا نمایید. چنانچه مشکل حل نشد، راه حل های بعدی را دنبال نمایید.
2)    احتمالا اشتباها یک فایل را حذف نموده اید.
احتمالا در اثر اشتباه یک فایل را حذف کرده اید.
راه حل: ابتدا چک کنید یک فایل بنام sarvamlak.dll در مسیر نصب برنامه وجود دارد یا خیر، در صورتی که وجود ندارد یکی از فایل های پشتیبان را به sarvamlak.dll تغییر نام دهید و در این قسمت کپی کنید. در صورتی که وجود دارد سی دی نرم افزار را درون گرداننده سی دی(cd rom) قرار دهید و دوباره روی دکمه نصب کلیک نمایید پس از اینکار از بین دو گزینه «remove » و «repair» گزینه repair را کلیک نموده و سپس صبر کنید تا نرم افزار تعمیر شود.
نکته) چنانچه با حل راه حل های بالا مشکل رفع نشد، با پشتیبانی نرم افزار تماس بگیرید و موضوع را مطرح نمایید.