ارتقای نرم افزاری قسمت دوم باید ها و نباید ها

خلاصه
1397/06/11

بر خلاف باورها غلطی که وجود دارد بهبود کارایی و سرعت کامپیوتر فقط وابسته به قطعات سخت افزاری شما و تعویض آن ها نیست

ارتقای نرم افزاری


قسمت دوم: باید ها و نباید ها
بر خلاف باورها غلطی که وجود دارد بهبود کارایی و سرعت کامپیوتر فقط وابسته به قطعات سخت افزاری شما و تعویض آن ها نیست بلکه مهم است که بدانید نوع رفتار شما نقش مهمی در کاهش یا افزایش سرعت کامپیوتر شما در دراز مدت دارد.
اما سوالی که در این جا مطرح می شود است که چه رفتارهایی را باید انجام دهیم تا باعث تاثیر مثبت در سرعت شود و چه رفتارهایی را نباید انجام دهیم؟!!
1. نرم افزارهای اضافه را نگه ندارید:
همیشه سعی کنید فقط نرم افزارهایی را که مورد استفاده شما است روی سیستم نگه دارید زیرا هر چه نرم افزاری بیشتری روی سیستم خود نصب کرده باشید در دراز مدت سیستم عامل سنگین تر می شود در نتیجه سرعت کامپیوتر شما افت خواهد کرد.
2. Defrag کردن درایو ها:
هر چند وقت یک بار درایو های خود را Defrag کنید. (در Properties هر درایو زیر Tools) این عمل به بهبود سرعت خواندن و نوشتن روی هارد کمک زیادی می کند.
3. خالی کردن برنامه های غیر ضروری از Startup:
Startup خود را از برنامه های غیر ضروری خالی کنید. (کافی است Msconfig را در Run اجرا کنید و تیک هر نرم افزاری را که مطمئنید برای شما غیر ضروری است حذف کنید).
4. جلوگیری از نصب برنامه های جانبی یک برنامه:
هنگامی که برنامه ای نصب می کنید، به برنامه های جنبی که معمولا همراه آن ها نصب می شوند دقت و توجه کنید. مثلا اگر KMPlayer می ریزید جلوی نصبToolbar های مختلفی که همراه آن نصب می شوند بگیرید.