ماجول چیست و کاربرد ماجول در اکسس

خلاصه
1397/06/10

وقتی به کار ایجاد پایگاه داده ها بپردازید و در این امر متبحر شوید، پس از مدتی متوجه خواهید شدکه نمی توان فقط با استفاده از جدول، بازجست، فرم و گزارش و ماکرو

ماجول چیست و کاربرد ماجول در اکسس؟


وقتی به کار ایجاد پایگاه داده ها بپردازید و در این امر متبحر شوید، پس از مدتی متوجه خواهید شدکه نمی توان فقط با استفاده از جدول، بازجست، فرم و گزارش و ماکرو، یک پایگاه داده های ایده آل ایجاد کرد. خیلی وقت ها پیش خواهد آمد که فرمول پیچیده ای در مواردی خاص باید اجرا شود و این فرمول را نمی توان به آسانی با ماکروها به وجود آورد. بعضی وقت ها برخی تصمیم گیری ها بسیار بغرنج اند و به راحتی نمی توان شرط گذاشت و با استفاده از آن تصمیم گیری کرد.
شرکت میکروسافت، یک زبان برنامه نویسی  بسیار کارآمد  و قوی به نام ((ویژوال بیسیک)) عرضه کرده است که در بین کاربران رایانه، در سراسر جهان، بسیار مورد قبول واقع شده و محبوب است.
میکروسافت ، نگارش خاصی از این زبان برنامه نویسی به نام ((ویژوال بیسیک برای برنامه های کاربردی)) را در برنامه های دفتری خود که متشکل از ورد، اکسل و اکسس است گنجانیده است که با آن می توان در داخل این نرم افزارهای دفتری، برنامه نوشت و آن را  با قدرت تمام اجرا کرد.
در یک پایگاه داده های ایجاد شده با برنامه اکسس، می توان چیزهایی مانند جدول، باز جست، فرم، گزارش، ماکرو و ماجول ایجاد کرد. به اینها ((اشیای پایگاه داده ها)) یعنی ((اشیای اکسس)) می گویند. در واقع به کمک ایجاد این اشیاء پایگاه داده ها را اداره می کند.