چطور سیستم خود را ارتقا دهیم قسمت ششم تعویض درایو سخت Hard Disk

خلاصه
1397/06/10

هر ارتقای سیستم پر هزینه تمام نمی شود بیشتر اوقات می توانید با یک انتخاب درست در تعویض قطعه ای خاص یا ارتقا سیستم عامل به هدف خود یعنی افزایش سرعت در سیستم

چطور سیستم خود را ارتقا دهیم؟


قسمت ششم : تعویض درایو سخت (Hard Disk)
هر ارتقای سیستم پر هزینه تمام نمی شود بیشتر اوقات می توانید با یک انتخاب درست در تعویض قطعه ای خاص یا ارتقا سیستم عامل به هدف خود یعنی افزایش سرعت در سیستم برسیم که در این قسمت فقط در مورد تعویض قطعه های سخت افزاری نکاتی گفته می شود.
درایو سخت (Hard Disk):
تعویض هارد از سایر بخش های یک سیستم آسان و بی درد سر تر می باشد، اگر شما مدت هاست به هر علتی در مورد ارتقای هارد سیستم تان فکر می کنید آسان ترین راه  خرید یک هارد سریع متعارف با دور بالاست که قیمت چندان بالایی هم ندارد. مثلا می توانید یک هارد 2ترابیتی با سرعت7200بخرید با  هزینه مناسبی خریداری کنید. راه دیگر این است که یک هارد SSD سریع خریداری کنید این هارد ها به مراتب سریع تر از هاردهای hdd هستند و قیمت بالاتری نیز نسبت به هارد hdd دارند؛ با توجه به قیمت بالای هارد SSD  باز هم می توانید از آن استفاده کنید به این صورت که از این دو نوع هارد استفاده اشتراکی و ترکیبی از یک هارد کوچک SSD و یک هارد  بزرگ  hdd داشته باشید که بدین صورت نیز می توانید کارایی سیستم را به شکل قابل ملاحظه ای ارتقا ببخشید و همچنین مقرون به صرفه نیز می باشد.