چطور سیستم خود را ارتقا دهیم قسمت پنجم تعویض RAM

خلاصه
1397/06/09

هر ارتقای سیستم پر هزینه تمام نمی شود بیشتر اوقات می توانید با یک انتخاب درست در تعویض قطعه ای خاص یا ارتقا سیستم عامل به هدف خود یعنی افزایش سرعت در سیستم

چطور سیستم خود را ارتقا دهیم؟

قسمت  پنجم: تعویض RAM

هر ارتقای سیستم پر هزینه تمام نمی شود بیشتر اوقات می توانید با یک انتخاب درست در تعویض قطعه ای خاص یا ارتقا سیستم عامل به هدف خود یعنی افزایش سرعت در سیستم برسیم که در این قسمت فقط در مورد تعویض قطعه های سخت افزاری نکاتی گفته می شود.
RAM:
بعد از پردازنده این رم است که بیشترین نقش را در سرعت اجرای برنامه های کامپیوتر هر شخص دارد.  مطمئناً هر چه رم بیشتری داشته باشید برنامه ها به طرز راحت تر و سریع تری نیز باز و اجرا خواهند شد. معمولا رم ها قیمت بالایی ندارند و ارتقای آن ها هم بسیار ساده و راحت است ،تنها کاری که می بایست انجام دهید این است که اطمینان حاصل کنید رم های فعلی شما و رم های جدیدی که  قصد اضافه کردن آن ها را دارید با هم برابر  باشد. ولی اگر قصد دارید تماماً رم های خود را تعویض کنید باید مطمئن شوید مادربرتان از چه سرعت باسی برای رم پشتیبانی می کند. و همچنین به یاد داشته باشید که همیشه بهتر است از رم هایی با ظرفیت برابر استفاده کنید. به طور مثال  به جای یک رم دو گیگ و یک رم یک گیگ استفاده از از دو رم دو گیگ بازدهی بهتر و بیشتری دارد.  برای پیدا کردن سرعت باس کافی است هنگام روشن کردن کامپیوتر وارد بایوس شوید و مشخصات سیستم خود را بررسی کنید و از آن مطلع شوید.