آشنایی با نوارهای ابزار و امکان دسترسی گزینه ها به طریق مختلف

خلاصه
1397/06/05

آشنایی با نوارهای ابزار و امکان دسترسی گزینه ها به طریق مختلف کلیدهای موجود بر روی نوارهای ابزار همان امکانات و فرامین موجود در زیر منوها می باشند

آشنایی با نوارهای ابزار و امکان دسترسی گزینه ها به طریق مختلف


کلیدهای موجود بر روی نوارهای ابزار  همان امکانات و فرامین موجود در زیر منوها می باشند اینکه چگونه تشخیص دهید که کدام کلید متعلق به کدام زیر منوست کار ساده ای می باشد. کافیست روی یکی از  این کلید ها قرار بگیرید ( با ماوس) و کمی مکث کنید خواهید دید یک جعبه متن کوچک به نام " نکته ابزار" باز خواهد شد و نام کلید را نشان خواهد داد.
برای دسترسی به گزینه های مختلف و فرامین مختلف موجود راه های زیادی وجود دارد که یکی از این راه ها استفاده از نوار ابزار است و راه دیگر استفاده از " کلید های فوری " می باشد که در جلو زیر زیر منو ها یادداشت شده و کافی است از آن کلید فوری استفاده کنید کلید های فوری سریع ترین راه دسترسی به زیر منوهای مورد نظر است.
نکته دیگری که ذکر آن در اینجا ضروری به نظر می رسد این است که هر نوار ابزار برای خود نامی دارد مانند: نوار ابزار Standard  یا نوار ابزار Formatting  و ... برای دسترسی به این نوار  ابزارها باید از منوی View زیر منو Toolbar آن ها را انتخاب کرد. توجه داشته باشد جای این نوار ابزار ها را با کشیدن به این سو و آن سو می توانید تغییر دهید. برای محو کردن نوار ابزارها می توان روی آن ها کلیک راست کرده  و زمانی که فهرست نوارهای ابزار ظاهر گردید تیک کنار آن ها را بردارید. به این صورت شما نوار ابزارها را در روی صفحه نخواهید داشست .