چرا از زبان برنامه نویسی پی اچ پی استفاده کنیم ؟

خلاصه
1397/06/02

چرا از زبان برنامه نویسی پی اچ پی استفاده کنیم,نرم افزارنمایشگاه اتومبیل به این صفحه مراجعه شود

چرا از زبان برنامه نویسی پی اچ پی استفاده کنیم ؟

قسمت سوم
برای یادگیری هر زبان برنامه نویسی یا هرکاری نیاز است بدانیم چرا باید از این زبان استفاده کنیم و مزایا و معایب آن نسبت به سایر زبان ها چیست، از این رو در ذیل پاره ای از مزایای آن را معرفی خواهیم کرد .
مزایای پی اچ پی
ارزان بودن خدمات هاستینگ یا همان میزبانی وب :
همانطور که پیشتر گفته بودیم زبان برنامه نویسی پی اچ پی هم از سیستم عامل لینوکس و هم از سیستم عامل ویندوز پشتیبانی می کند ، وقتی که می خواهیم یک وب سایت راه اندازی کنیم دراولین گام باید یک هاست یا میزبانی فضای وب تهیه کنیم .
هاست یک حساب کاربری در یک سرور مجازی یا اختصاصی هست که خدمات دهندگان میزبانی فضای وب
از جمله شرکت مهندسی آبان رایان البرز
که یک سامانه فروش تحت عنوان سروهاست دارد به ارائه این خدمات می پردازد ، ممکن هست خدمات هاستینگی که به شما ارائه می شود تحت یک سرور لینوکس یا ویندوز باشد از این رو قیمت آن  بیشتر یا کمتر هست .
اکثرا هاستینگ هایی که تحت سیستم عامل  لینوکس عرضه می شوند بخاطر رایگان بودن سیستم عامل ارزان تر هستند ، از همین رو اکثرا طراحان و برنامه نویسان پی اچ پی از یک هاست با سرور لینوکس جهت این کار استفاده می کنند . شرکت مهندسی آبان رایان البرز هم دارای لیستی از انواع هاستینگ ها می باشد که حتی شما بصورت ماهیانه می توانید یک هاست را اجاره کنید و از آن لذت ببرید  .
برای مثال اجاره یکی از حساب های کاربری که یک گیگابایت فضا (هارددیسک) و یک گیگابایت پهنای باند دارد ، بطور سالیانه مبلغ 38000 هزارتومان و در صورتیکه بخواهید هزینه آن را ماهیانه بپردازید تنها 4500 تومان برای هر ماه هست که در برابر هاست های ویندوز  خیلی ارزان تر هست .
پس منظور از ارزان بودن خدمات هاستینگ یا میزبانی فضا این است ولی زبانی مثل ای اس پی دات نت حتما باید بر روی ویندوز خود مایکروسافت نصب شوند .
 
رایگان بودن بانک اطلاعاتی
پی اچ پی از انواع مختلفی از بانک های اطلاعاتی پشتیبانی می کند که یکی از بانک هایی اطلاعاتی که خیلی پرکاربرد هست و برنامه نویسان خیلی زیادی از آن استفاده می کنند بانک اطلاعاتی مای اس کیو ال است .
بانک اطلاعاتی (پایگاه داده) مای اس کیو ال بصورت رایگان در هاست های لینوکس عرضه می شود و شما پس از خرید یک هاست هیچگونه هزینه ای جهت خرید دیتابیس لازم نیست  بپردازید ولی اگر از زبان های برنامه نویسی مثل ای اس پی دات نت بخواهید استفاده کنید که بر روی سیستم عامل ویندوز ارائه می شوند جهت خرید بانک اطلاعاتی اس کیو ال باید هزینه جداگانه ای بپردازید .
کدباز یا اوپن سورس بودن پی اچ پی
این امکانی هست برنامه نویسان جهت برآورده کردن نیازهای  شخصی خود می توانند آن را توسعه دهند به عبارتی متن برنامه آن باز است و می توان تغییرات را در آن انجام داد و دوباره کامپایل کرد .  
 
سهولت ترکیب با کدهای اچ تی ام ال
 
 
شرکت مهندسي آبان رايان البرز,نرم افزارنمايشگاه خودرو,اتومبيل,نرم افزارمشاوراملاک ,نرم افزارمديريت موسسات خيريه,دامنه وهاست