جمع بندی از رمزنگاری

خلاصه
1397/06/01

جمع بندی از رمزنگاری همانطور که از مطالب بحث شده دریافتیم ، رمزنگاری از اهمیت خیلی بالایی برخوردار است و اگر در هر مکانی از این علم استفاده نشود

جمع بندی از رمزنگاری

همانطور که از مطالب بحث شده دریافتیم ، رمزنگاری از اهمیت خیلی بالایی برخوردار است و اگر در هر مکانی از این علم استفاده نشود شاهد ضرر و زیان جبران ناپذیری خواهیم بود .
اینترنت یکی از ابزارهای تبادل اطلاعات گسترده و وسیع است و این ابزار اکنون در دسترس همه مردم قرار دارد ، اطلاعاتی که در این بین تبادل می شوند اگر در بین راه توسط شخص دیگری به سرقت روند و آن اطلاعات رمزنگاری نباشند هر کس به راحتی می تواند تمامی اطلاعات شما را مشاهده کند .
اکثر نرم افزارهای و سرویس های اینترنتی برای بالا بردن امنیت  از سیستم های رمزنگاری استفاده می کنند و ما هم باید رمزنگاری را مهم در نظر بگیریم و اطلاعات خود را بدون رمز بر روی اینترنت قرار ندهیم .
اگر کمی به تاریخچه رمزنگاری نگاه کنیم خواهیم دید که رمزنگاری در ابتدا چقدساده بوده و اکنون در عرض چند سال چه مقدار زیادی پیشرفت داشته است ، از این رو این را باید مطمئن شویم که رمزنگاری در آینده پیشرفت خیلی زیاد تری خواهد داشت.
و در آخر اینکه هر اطلاعاتی که قصد تبادل اطلاعات آنها را داشتیم بر روی اینترنت منتشر کنیم ابتدا آنها را رمزنگاری کنیم و سپس بر روی اینترنت قرار دهیم  و هرچقدر اطلاعات برای ما ارزش تر بودند از رمزنگاری های قوی تری در آنها استفاده کنیم .