ثبت نرم افزار صندوق مکانیزه مشاور املاک سرو در دارایی

خلاصه
1397/05/23

مراحل گام به گام و تصویری ثبت نرم افزار صندوق مکانیزه مشاور املاک سرو در دارایی

مراحل گام به گام و تصویری ثبت نرم افزار صندوق مکانیزه مشاور املاک سرو در دارایی


مقدمه
امروزه هر کسب و کار و به عبارتی مؤدی مالیاتی به منظور استفاده از تسهیلات باید نرم افزار صندوق مکانیزه خود را پس از خرید در وب سایت دارایی (سازمان مالیاتی کشور) ثبت نماید. لازم به ذکر است که مشاورین املاک سراسر کشور هم می‌بایست در این طرح جامع مالیاتی شرکت نمایند. طبق گفته سازمان مالیات «با توجه به قوانین و مقررات مربوطه و با هدف بهره مندی مودیان مالیاتی از مزایای بهره گیری از صندوق‌های مکانیزه فروش و همچنین سامانه‌های نرم افزاری» مودیان مالیاتی مکلف‌اند از طریق سامانه اداره مالیات مشخصات نرم افزار صندوق فروش خود را در وب سایت دارایی ثبت نمایند. خریداران محترم نرم افزار صندوق مکانیزه مشاور املاک سرو با استفاده از آموزش زیر می‌توانند به راحتی پس از خرید، نرم افزار خود را در وب سایت دارایی ثبت نمایند.
مراحل گام به گام و تصویری ثبت نرم افزار صندوق مکانیزه مشاور املاک سرو در دارایی
گام اول) ورود به وب سایت دارایی
ابتدا باید وارد سایت وزارت امور اقتصاد و دارایی سازمان امور مالیاتی کشور به نشانی اینترنتی www.tax.gov.ir زیر شوید. جهت ثبت نرم افزار صندوق فروشگاهی مکانیزه مشاور املاک سرو بر روی نشانی www.tax.gov.ir کلیک نمایید تا یک فرم همانند تصویر بعد نمایش یابد.
گام دوم) کلیک روی گزینه «ثبت صندوق و نرم افزار فروش»
در وب سایت سازمان مالیاتی از قسمت سمت راست بر روی گزینه «ثبت صندوق و نرم افزار فروش» که در شکل زیر مشاهده می‌نمایید، کلیک کنید.

پس از کلیک یک کادر بصورت زیر تغییر می‌کند. و شما در این قسمت باید بر روی گزینه «ورود به سامانه» کلیک نمایید. این کار به شما این امکان را می‌دهد تا نرم افزار صندوق مکانیزه املاک خود را در وب سایت دارایی ثبت نمایید.

 گام سوم: اولین مراجعه جهت ثبت سامانه
چنانچه اولین بار وارد سامانه شده باشید کادر زیر نمایش داده می‌شود. در این قسمت «چنانچه برای اولین بار اقدام به ثبت الکترونیکی سامانه فروشگاهی و صندوق‌های فروش نموده‌اید باید از شماره رهگیری ثبت نام و کد یا شناسه ملی خود استفاده نمایید. پس از ثبت نام یک کد رمز برای شما ارسال خواهد شد که برای ورودهای آتی باید از آن استفاده نمایید.» مشاورین املاک با استفاده از این قسمت به راحتی می‌توانند نرم افزار صندوق مکانیزه مشاور املاک سرو را در سازمان مالیات ثبت نمایند.
 
در کادر بالا باید شماره پیگیری ثبت نام شماره اقتصادی و کد یا شناسه ملی را وارد نموده، همچنین کدی که بصورت تصادفی نمایش داده شده است را باید وارد نموده و روی دکمه «ثبت نام» کلیک نمایید. پس از اینکار فرم زیر نمایش می‌یابد.
گام چهارم: ورود به سیستم جهت ویرایش مشخصات نرم افزار صندوق مکانیزه
در این سیستم «برای ورود به سیستم شما باید ابتدا در سیستم ثبت نام نموده باشید. پس از ثبت نام یک کد رمز برای شما ارسال شده است که جهت ورود به سیستم هم اکنون باید از آن استفاده نمایید.» کد ملی یا شناسه ملی را که خودتان دارید وارد کرده و در قسمت رمز، رمزی که در مرحله قبلی برای شما ارسال شد را باید وارد کنید.

کلمات سیاه رنگی که بصورت تصادفی ظاهر می‌شوند را در کادر پایین وارد کرده و روی دکمه «ورود» کلیک نمایید. در این قسمت دارید آماده می‌شوید تا وارد سامانه شوید تا نرم افزار صندوق مکانیزه مشاور املاک سرو خود را در سامانه دارایی ثبت نمایید.
گام پنجم: مشاهده نمودار فرآیند ثبت نرم افزار صندوق مکانیزه در سایت دارایی
در این مرحله کافیست که بر روی دکمه «ورود به مرحله اول کلیک نمایید». مراحل ثبت نرم افزار صندوق مکانیزه مشاور املاک سرو بصورت زیر می‌باشد. این اولین مرحله ای است که می‌توانید نرم افزار صندوق مکانیزه خود را ثبت نمایید.

 
گام ششم: بازنگری به اطلاعات
در این مرحله چنانچه مشخصات و اطلاعات شما درست است بر روی دکمه «مرحله دوم» کلیک نمایید. در این مرحله اطلاعات خود را بازنگری نمایید و در صورت وجود مغایرت از سامانه ثبت جهت ویرایش آن‌ها اقدام نمایید. جهت رفتن به مرحله بعد بر روی دکمه قرمز رنگ «مرحله دوم» کلیک نمایید

 
گام هفتم: اطلاعات اولیه سامانه فروشگاهی
در این قسمت باید اداره کل امور مالیاتی، واحد مالیاتی، سال مشمولیت و نوع فعالیت را برای مثال املاک و مستغلات و نوع سامانه فروش را چنانچه از نرم افزار استفاده می‌کنید «نرم افزار رایانه ای» انتخاب نمایید.

در آخر برای رفتن به مرحله بعد روی دکمه «مرحله سوم» کلیک نمایید.
گام هشتم: ورود مشخصات تولید کننده
در این مرحله اطلاعات دقیق تری در خصوص نرم افزار مورد استفاده و یا صندوق‌های مورد استفاده شما دریافت خواهد شد. در این مرحله اطلاعات شرکت تولید کننده و یا سازنده را در صورت عدم وجود در لیست استاندارد وارد نمایید. جهت ثبت نرم افزار صندوق مکانیزه مشاور املاک سرو می‌توانید مشخصات شرکت همچون شناسه ملی، نشانی و... را در بخش درباره ما و تماس با ما شرکت مهندسی آبان رایان البرز پیدا نمایید.

نرم افزار صندوق مکانیزه مشاور املاک سرو کلیه قابلیت‌های موردنیاز جهت ثبت در دارایی همچون قابلیت ثبت فروش و صدور صورتحساب، قابلیت ثبت خرید، قابلیت گزارش دهی، قابلیت نگهداری حساب مشتریان، قابلیت تولید فایل الکترونیکی گزارش سه ماهه مطابق ماده 169 مکرر را دارا می‌باشد.
در آخر بر روی دکمه «مرحله چهارم» کلیک نمایید.
در این مرحله یک کد رمز به شماره همراه ثبت شده در سامانه ثبت نام ارسال خواهد شد. برای ویرایش اطلاعات در آینده شما نیاز به داشتن این کد رمز دارید.
با انجام دادن گام‌های بالا به راحتی نرم افزار صندوق مکانیزه املاک خود را در سامانه دارایی ثبت نمایید.
 
شرکت مهندسی آبان رایان البرزتولیدکننده نرم افزارهای حسابداری املاک خودرو مشاغلسایر مقالات آموزشی شرکت نرم افزاری آبان رایان البرز :