تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده مشاور املاک

خلاصه
1397/04/21

تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده مشاور املاک مشاوران املاک پس از ارسال صورت معاملات فصلی به سازمان امور مالیاتی کشور

تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده مشاور املاک


چکیده
مشاوران املاک پس از ارسال صورت معاملات فصلی به سازمان امور مالیاتی کشور می‌بایست جمع فروش خود را در اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده ثبت نمایند. در ادامه این آموزش نحوه این کار را بصورت گام به گام توضیح خواهیم داد.
گام اول) ورود به وب سایت سامانه یکپارچه مالیات بر ارزش افزوده (سیما)
برای ورود به سامانه یکپارچه مالیات بر ارزش افزوده (سیما) ابتدا به نشانی www.evat.ir مراجعه نمایید.
گام دوم) کلیک روی گزینه «تسلیم اظهارنامه عادی»
در صفحه اصلی وب سایت به قسمت پایین رفته و سپس روی گزینه «تسلیم اظهارنامه عادی» کلیک نمایید.

پس از اینکار یک پیغام نمایش می یاید که درصد مالیات برازش افزوده و عوارض را نشاهده می دهد،   آن را مطالعه نموده و ok کنید.

گام سوم) ورود مشخصات کاربری
نام کاربری و رمز عبور خود را که ازطرف سازمان مالیات بر ارزش افزوده طی یک نامه محرمانه برای شما ارسال شده را در فرم زیر وارد نمایید.

گام چهارم) انتخاب شماره دوره و سال مالیاتی
در فرمی که همانند تصویر زیر نمایش می‌یابد سال عملکرد و دوره مالیاتی را انتخاب نمایید و روی دکمه ورود کلیک نمایید.

گام پنجم) تکمیل اظهارنامه ارزش افزوده
یک جدول همانند تصویر زیر نمایش داده می‌شود. مشاورین املاک می‌بایست جمع کمیسیون خود را در قسمت فروش کالاها و خدمات مجاز وارد نمایند. اطلاعات خواسته شده در فرم را وارد نمایید.

گام ششم) کلیک روی تأیید و مرحله بعد
در صورتی که از صحت اطلاعات وارد شده برای مشاور املاک خود اطمینان دارید ابتدا در قسمت نام و نام خانوادگی تأیید کننده مشخصات خود را وارد نمایید و سپس روی دکمه «تأیید و مرحله بعد» کلیک نمایید.
 
پس از اینکار در فرم بعدی در خلاصه مشخصات وارد شده را به شما نمایش می‌دهد در صورت تأیید مراحل بعد را انجام دهید. و سپس اقدام به صدور قبض نمایید.
 
 
 
برچسب:
مشاور-املاک-مشاوره-خرید-سی دی-آموزش-نحوه-حسابداری-اظهارنامه-مالیات-دارایی-ارزش-افزوده-فروش-نرم-افزار-دانستنی-راهنما-دانلود-صندوق-مکانیزه-اتوماسیون-سرو-تسلیم-سامانه-سایت-آژانس-بنگاه-مسکن-سامانه-برنامه-کامپیوتر-قولنامه-قرارداد-راهنمایی

 

برای خرید نرم افزار مشاور املاک اینجا کلیک کنید