روش های انتخاب نام سایت برای مشاورین املاک

خلاصه
1397/04/18

روش های انتخاب نام سایت برای مشاورین املاک اغلب افراد در هرکاری سعی می کنند بهترین باشند، انتخاب یک نام دامنه خوب برای وب سایت مشاور املاک هم می توانند به بهترین بودن وب سایت مشاور املاک کمک کنید،

روش های انتخاب نام  سایت برای مشاورین املاک
مقدمه:
اغلب افراد در هرکاری سعی می کنند بهترین باشند، انتخاب یک نام دامنه خوب برای وب سایت مشاور املاک هم می توانند به بهترین بودن وب سایت مشاور املاک کمک کنید، از این رو در ادامه این مطلب یکسری از پیشنهادها را جهت انتخاب یک دامنه مناسب پیشنهاد می کنیم:
ویژگی های یک نام وب سایت خوب برای مشاور املاک:
1-    کوتاه بودن نام دامنه:
هنگامی که می خواهید یک نام برای وب سایت مشاور املاک خود تهیه می نمایید سعی کنید نام های طولانی استفاده نکنید. سعی کنید نام وب سایتی را که برای مشاور املاک خود انتخاب می نمایید بیشتر از 12 حرف نباشد. اگر نام وب سایت شما طولانی باشد باعث می شود لینک های شما طولانی شوند و اینکار برای پیدا شدن سایت در موتورهای جستجو همانند گوگل مناسب نیست.
2-    بیاد ماندنی بودن سریع نام وب سایت
سعی کنید نامی را که برای وب سایت مشاور املاک خود انتخاب می کنید به سرعت در ذهن مشتریان ثبت شود. یکی از دلایل کوتاه بودن نام وب سایت هم همین است.
3-    از کلماتی که به چند صورت املا می شوند استفاده نکنید
از کلماتی استفاده کنید که در هر صورت  یک نوع نوشتن دارند، برای اینکه یک نام وب سایت خوب و مناسب برای مشاور املاک خود تهیه نمایید، کلمه انتخابی خود را به چند نفر بگوییدو از آنها بخواهید  که آن را صورت فنگلیش(انگلیسی معادل فارسی) بنویسند اگر همه آنها یکسان نوشتند یعنی کلمه مناسبی انتخاب کرده اید و در غیراینصورت این نام مناسب نمی باشد. برای مثال نام سایت شما گل لاله باشد آنگاه این نام بصورت goolelale ، goollaleh، goolehlaleh ممکن است نوشته شود، بنابراین این نام مناسب نیست و درآینده که به مشتریان این نام را می گویید هم این اتفاق می افتد بنابراین از الان به فکر باشید.
4-    تاحد امکان از دامنه ای انتخاب کنید که خط تیره در آن نباشد
وجود خط تیره در بین دو کلمه آن را خوانا تر می کند ولی در هنگام خواندن برای  یک شخص آن را سخت می کند. برای مثال نام دامنه name-site-man بهتر از namesiteman است. علاوه بر این وجود خط تیره در بین نام سایت بخاطر سپردن نام دامنه را هم مشکل تر می کند. بعدها که مشتری بخواهد نام وب سایت مشاور املاک شما را بیاد بیاورد اگر فرضا namesiteman را بخاط بیاورد در ذهن او اولین کلمه namesiteman می آید ولی اگر بخاطر بیاورد که گفته بودید خط تیره هم دارد امکان دارد کلماتی بصورت namesite-man ، name-siteman و یا name-site-man را هم بیاد بیاورد.
5-    از نام مشاور املاک خود استفاده کنید
نام وب سایت مشاور املاک خود را در نام دامنه خود بیاورید بطوریکه نام دامنه طولانی نشود. موتور جستجوگری همانند گوگل می تواند کلمات فارسی شده کاربران را تبدیل به فنگلیش کرده و آنها  را در نام دامنه جستجو کند. برای مثال وقتی کلمه amlak در دامنه شما باشد و کاربری کلمه «املاک» را جستجوی می کند گوگل به نام دامنه هایی که کلمه amlak دارند هم یک رتبه می دهد.
6-    سعی کنید اولین نام دامنه را برای خود انتخاب کنید
تا می توانید نام دامنه ای را برای مشاور املاک خود انتخاب کنید که اولین دامنه باشد، برای مثال اگر نام دامنه انتخابی شما namesiteman.com باشد اگر این نام دامنه از قبل ثبت بود شما دامنه namesiteman1.com را انتخاب نکنید، اگر انتخاب کنید خیچ مشکلی ندارد ولی با انتخاب نام اول حرفه ای تر بودن شما را نشان می دهد.
7-    از دامنه های سطح بالا (top-level)   استفاده کنید.
برای مثال اگر می خواهید در ایران یک دامنه را انتخاب کنید بهتر است از دامنه های با پسوند .com و یا .ir انتخاب کنید. این دامنه ها مرسوم تر هستند. اولین کار اشتباه این است که مثلا یک مشاور املاک یک دامنه با پسوند nu و  یا biz را بگیرید.
8-    نام دامنه اتان را مشابه یک برند دیگر انتخاب نکنید.
سعی کنید تا حد امکان یک نام دامنه را با برند خاص خود جا بندازید. اینکار باعث می شود راحت تر رقابت کنید.
9-    معادل فارسی نام دامنه را از قبل در گوگل جستجو کنید
سعی کنید معادل فارسی نام دامنه را از قبل در گوگل سرچ کنید، اگر زیاد مطلب برای آن آورد رقابت شما سخت تر می شود.(البته این مورد زیاد مهم نمی باشد چون اگر وب سایت قوی داشته باشید می توانید به خوبی رقبا را کنار بگذارید)
10-    از نام های مناسب انتخاب کنید.
سعی کنید اگر یک کلمه جدید را به وجود می آورید آن را در یک دیکشتری انگلیسی سرچ کنید که در زبان های دیگر معنای بد و نامناسبی را ندهد.
11-    چندین نام انتخاب کنید و نظرخواهی کنید.
سعی کنید چندین نام را در یک لیست بنویسید و از افراد دیگر همانند افراد خانواده یا همکارانتان بخواهید به آنها رای بدهند نامی را انتخاب کنید که علاوه بر موارد بالا بالاترین رای را بدست آورد.
12-    با یک متخصص یا طراح وب سایت هم مشورت کنید
در آخر که نام دامنه را برای مشاور املاک خود انتخاب نمودید سعی کنید از یک متخصص طراحی وب سایت یا ثبت دامنه هم که مدتی در این کار بوده یک نظر خواهی کنید.
 
 13- از ترقند خوش آوایی دامنه استفاده کنید.
یکی از دلایلی که بعضی از شعرها سریع حفظ می شود خوش آوایی آنها است. بعبارتی یکی یا چند حرف مشابه یک کلمه را بهم می چسپاند. برای مثال amlkkade دو حرف k پشت سر هم آماده اند و یا abanrayan یا  دو تا حرف n در آخر هر کلمه تکرار شده. یا مثلا toossms آخر کلمه toos حرف s بوده و شروع و پایان کلمه بعدی هم با s شروع شده است. با ساخت چنین کلماتی می توانید یک نام خوش آوا را انتخاب کنید تا دامنه شما به سرعت در ذهن مشتری شما ثبت شود.

 

برای سفارش سایت مشاور املاک اینجا کلیک کنید

برچسب ها:
نام-دامنه-مشاور-املاک-سایت-نامگذاری-خوب-روش-راهکار-انتخاب-دامین-وب-سامانه-مسکن-آژانس-دومین-گذاری-خوب-مناسب-راه-های-فروش-خرید-نرم-افزار-تحت-وب-
<!--[if !supportLists]-->1-    <!--[endif]-->از ترقند خوش آوایی دامنه استفاده کنید.
یکی از دلایلی که بعضی از شعرها سریع حفظ می شود خوش آوایی آنها است. بعبارتی یکی یا چند حرف مشابه یک دامنه را بهم می چسپاند. برای مثال amlkkade دو حرف k پشت سر هم آماده اند و یا abanrayan دو تا حرف n در آخر هر کلمه تکرار شده. با ساخت چنین کلماتی می توانید یک نام خوش آوا را انتخاب کنید تا دامنه شما به سرعت در ذهن مشتری شما ثبت شود.