ثبت تاج گل های خارج شده از موسسه خیریه

خلاصه
1397/04/15

ثبت تاج گل های خارج شده از موسسه یکی دیگر از درآمدهای موسسات خیریه، درآمد حاصل از اجاره دادن تاج گل ها می باشد.

ثبت تاج گل های خارج شده از موسسه


یکی دیگر از درآمدهای موسسات خیریه، درآمد حاصل از اجاره دادن تاج گل ها می باشد. در برخی از خیریه ها این امکان به منظور کسب درآمد وجود دارد. در نرم افزار حسابداری خیریه سرو این امکان وجود دارد که موسسات خیریه تاج گل های خروجی از موسسه را ثبت نموده و درآمد حاصل از این راه را در سیستم حسابداری ثبت نمایند.
نکات مهم در هنگام ثبت تاج گل های خارج شده از موسسه

درهنگام استفاده از فرم ثبت تاج گل باید به یکسری از نکات توجه کنید. این نکات عبارتند از:
نکته اول:
پس از اینکه اطلاعات هر سفارش تمام شد، روی دکمه بعلاوه کلیک نمایید و یا اینکه از دکمه های میانبر استفاده کنید. همچنین برای افزودن سفارش به لیست می توانید از کلید میانبر Enter استفاده کنید.
نکته دوم:
چنانچه کد مسجد را می دانید کد آن را وارد کرده و سپس  Enter را از روی صفحه کلید فشار دهید، در غیراینصورت بر روی دکمه بعلاوه کنار آن کلیک نمایید و با استفاده از سیستم جستجو مسجد را بیابید و روی آن دوبار کلیک کنید تا اطلاعات آن در قسمت های مربوطه بارگزاری گردد.
نکته سوم:
منظور از شخص، شخص سفارش دهنده می باشد. چنانچه این شخص پرداخت نسیه دارد، حتما باید در قسمت اشخاص یک پرونده داشته باشد، به عبارت دیگر در قسمت کد شخص حتما باید کد شخص را وارد کنید. اگر شخص مبلغ اهدایی را نقدا پراخت می کند،  تنها کافی است نام و نام خانوادگی وی را بنویسید و نیازی نیست حتما در بخش اشخاص (بدهکاران و بستانکاران) پرونده داشته باشد.
نکته چهارم:
چنانچه کد شخص را می دانید کد آن را وارد کرده و سپس کلید Enter را از روی صفحه کلید فشار دهید، در غیراینصورت بر روی دکمه بعلاوه کنار آن کلیک نمایید و با استفاده از سیستم جستجو شخص را بیابید و روی آن دوبار کلیک کنید تا اطلاعات آن در قسمت های مربوطه بارگزاری گردد.
نکته پنجم:
در صورتیکه نوع سفارش در لیست شما نمی باشد، روی دکمه کنار آن کلیک نمایید، و سفارش دلخواه(جدید) خود را اضافه کنید. پس از بستن فرم افزودن نوع سفارش بصورت خودکار به لیست شما اضافه خواهد شد.
نکته ششم:
منظور از مبلغ پرداختی، جمع کل اهدایی یا همان جمع کل پرداختی خیر است که شخص خیر(سفارش دهنده) به موسسه پرداخت می کند.
نکته هفتم:
برای حذف یک سفارش از لیست روی آن مورد با ماوس یکبار کلیک کنید و سپس روی دکمه با علامت منفی کلیک نمایید.
نکته هشتم:
برای پاک کردن کلیه مواردی که در لیست وجود دارد(کل سفارش ها) روی دکمه با علامت پاک کن کلیک نمایید.
نکته نهم:
جهت پاک کردن فرم ثبت سفارش روی دکمه با علامت ستاره کلیک نمایید.
نکته دهم:
جهت افزودن یک نوع سفارش دیگر (برای مثال جشن تولد) روی دکمه بعلاوه کلیک نمایید و یک مورد در فرم ثبت نوع مراسم اضافه نمایید، پس از بستن این فرم بصورت خودکار نوع مراسم به لیست کشویی اضافه می شود.
نکته یازدهم:
در صورت بستن فرم یا رفتن برق، این اطلاعات از بین نمی رود. تنها زمانی اطاعات پاک می شود که روی دکمه جدید کلیک کرده باشید یا یک سفارش دیگر را ویرایش نمایید.
نکته دوازدهم:
جهت انتخاب تاریخ از روی تقویم، روی دکمه کنار آن کلیک نمایید و سپس از تقویم باز شده روی گزینه موردنظر کلیک نمایید.
نکته سیزدهم:
به منظور ویرایش یک مورد، ابتدا روی آن کلیک نموده و پس از اینکه اطلاعات در فرم های بالا بارگزاری شد می توانید موارد موردنظر را ویرایش کنید، در انتها جهت اعمال تغییرات روی دکمه ذخیره کلیک نمایید.
نکته چهاردهم:
اشخاصی که در این فرم مانده حساب دارند، در بخش  «مشتریان نسیه» در قسمت تاج گل ها منتقل می شوند. لازم به ذکر است این مانده حساب ها به دلیل اینکه امکان وصول وجود ندارد در سیستم حسابداری ثبت نمی شوند.
نکته پانزدهم:
به منظور پاک کردن لیست روی دکمه «جدید» کلیک نمایید.
نکته شانزدهم:
پس از ثبت سفارش های خارج شده از موسسه، کلیه اطلاعات این تاج گل ها وغیره، در قسمت «لیست جمع آوری تاج گل ها» نمایش داده می شود. پس از اینکه تاج گل ها به موسسه برگشت شدند باید ورود آنها را به موسسه ثبت نمایید تا از لیست جمع آوری تاج گل ها حذف گردند. یکی دیگر از نکاتی که باید توجه کرد برای اینکه به منظور راننده یک لیست صادر نمایید، اینکار را باید از بخش جمع آوری تاج گل ها تهیه نمایید.

 

برای خرید نرم افزار خیریه سرو اینجا کلیک کنید

برچسب ها:

نرم-افزار-مدیریت-موسسه-موسسات-سازمان-خیریه-خیرین-برنامه-تاج-گل-تفت-کرایه-قبض-سفارشفروش-اجاره-سیستم-سامانه-کمیته-امداد-جامع-کامل-حرفه ای-ویژه-تخصصی-خیریه ها