عملیات مالیاتی یک مشاور املاک

خلاصه
1397/04/08

عملیات مالیاتی یک مشاور املاک پس از اینکه مشاورین املاک اقدام به تاسیس و افتتاح یک بنگاه مشاور املاک نمودند و کار خود را آغاز نمودند باید یکسری از کارها را در همان آغاز کار انجام دهند

عملیات مالیاتی یک مشاور املاکمقدمه
پس از اینکه مشاورین املاک اقدام به تاسیس و افتتاح یک بنگاه مشاور املاک نمودند و کار خود را آغاز نمودند باید یکسری از کارها را در همان آغاز کار انجام دهند تا مشمول جریمه های مالیاتی نشوند. در ذیل به برخی از اینکارها اشاره خواهیم نمود.


کارهای مالیاتی که یک مشاور املاک باید انجام دهد:


1-    پلمپ دفاتر قانونی


مشاورین املاک باید دفاتر قانونی خود را پلمپ کنند تا کلیه دخل و خرج های خود را در آن طبق آیین نامه های مرتبط ثبت نمایند. این دفاتر یکی از کارهای اولیه بعد از ثبت و تاسیس مشاور املاک بوده و خیلی مهم است.


2-    ثبت نام در سامانه یکپارچه مالیاتی


مشاورین املاک پس از تاسیس و اخذ دفاتر باید بصورت اینترنت در سامانه یکپارچه مالیاتی کشور ثبت نام نموده و نام کاربری و رمز عبور دریافت نمایند. برای اینکار مشاورین املاک باید به نشانی اینترنتی tax.gov.ir  مراجه نمایند.


3-    ثبت نام در سامانه مالیات بر ارزش افزوده


مشاورین املاک باید همزمان با ثبت نام در سامانه یکپارچه مالیاتی در سامانه مالیات بر ارزش افزوده ثبت نام نمایند. برای اینکار مشاورین املاک باید به نشانی https://www.evat.ir/ رفته و ثبت نام نمایند و نام کاربری و رمز عبور دریافت نمایند.


4-    خرید یک صندوق مکانیزه موردتایید اداره داریی


مشاورین املاک همزمان با کارهای بالا باید یک صندوق مکانیزه مخصوص مشاورین املاک را تهیه نمایند  و کلیه دخل و خرج خود را در آن ثبت نمایند. نرم افزار صندوق مشاور املاک سرو یکی از صندوق های
مناسب اینکار است چون هم قیمت مناسب دارد و هم نامحدود است و از طرفی مخصوص مشاورین املاک است و کارکرد ساده ای دارد.


لینک خرید نرم افزار صندوق مکانیزه مشاور املاک


5-    ارائه صورت معاملات فصلی بصورت سه ماهه


مشاورین املاک باید هر سه ماه لیست  صورت معاملات خود را از طریق صندوق مکانیزه مشاور املاک سرو به اداره دارایی ارسال نمایند.  اینکار را باید از طریق نشانی tax.gov.ir انجام دهید.


6-    ارسال اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده


مشاورین املاک باید هر سه ماه یکبار اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده خود را از طریق وب سایت evat.ir وارد نموده و سپس قبض صادره را دریافت و پرداخت نمایند.


7-    تکمیل اظهارنامه مالیات بر درآمد


اینکار را مشاورین املاک باید با استفاده از سامانه یکپارچه مالیاتی به نشانی tax.gov.ir و بصورت سالانه با استفاده از نرم افزار صندوق املاک سرو انجام دهند.


8-    سایر موارد


ادامه این کارهای را در مقاله ای دیگر ذکر خواهیم کرد.

 

برای خرید نرم افزار مشاور املاک کلیک کنید
 
برچسب ها:
خرید-صندوق-مکانیزه-املاک-مشاورین-دانلود-کارهای-اقدامات-مالیاتی-کارهای مالیات-فروش-نمایندگی-بعد از-تاسیس-املاک-بنگاه-آژانس-مسکن-مالیاتی-سامانه-هرآنچه-راهکارهای-روش های- شیوه های-ترفند-مالیات-جلوگیری-جریمه-معافیت-مشاورین-ملک-بنگاه املاک-جریمه های مالیاتی-بخشود