معرفی صندوق صدقات خیریه

خلاصه
1397/04/07

معرفی صندوق صدقات یکی دیگر از درآمدهای موسسات خیریه، درآمد حاصل از صندوق های صدقات می باشد.

معرفی صندوق صدقات


یکی دیگر از درآمدهای موسسات خیریه، درآمد حاصل از صندوق های صدقات می باشد. در برخی از خیریه ها این امکان به منظور کسب درآمد وجود دارد. در نرم افزار حسابداری خیریه سرو این امکان وجود دارد که موسسات خیریه صندوق های صدقات را به سیستم معرفی نمایند و همچنین بتوانند درآمد تخلیه صندوق های صدقات خود را در سیستم حسابداری ثبت نمایند.


نکات مهم در هنگام معرفی صندوق صدقات


درهنگام استفاده از فرم معرفی صندوق صدقات باید به یکسری از نکات توجه کنید. این نکات عبارتند از:
نکته اول:
در صورتیکه نوع تاج گل در لیست وجود ندارد، برای اضافه نمودن یک مورد جدید روی دکمه بعلاوه کنار آن کلیک نمایید. پس از اضافه نمودن و بستن فرم، بصورت خودکار نوع صندوق به لیست اضافه می شود.
نکته دوم:
جهت افزودن منطقه استقرار صندوق صدقات، محله صندوق وغیره روی دکمه بعلاوه کنار آنها کلیک نمایید.
نکته سوم:
منظور از امین صندوق، شخص خیری است که صندوق نزد وی به امانت گذاشته شده است و منظور از صندوقدار شخصی است که جهت تخلیه صندوق های صدقات به محل های مذکور مراجعه می نماید.
نکته چهارم:
چنانچه مشخصات امین صندوق از قبل وجود دارد روی دکمه «جستجو» کلیک نموده و سپس خیر موردنظر را پیدا نموده و جهت بارگزاری اطلاعات، روی آن مورد دوبار کلیک نمایید.
نکته پنجم:
چنانچه می خواهید برای اولین بار اطلاعات خیر (امین صندوق) را وارد نمایید روی دکمه چوب جادویی کنار آن کلیک نمایید تا یک کد جدید تولید گردد، سپس مشخصات امین را وارد نمایید. لازم به ذکر است چنانچه کدامین صندوق را تغییر نداده اید لازم نیست روی دکمه چوب جادویی کلیک نمایید.
نکته ششم:
چنانچه مشخصات صندوقدار از قبل وجود دارد روی دکمه «جستجو» کلیک نموده و سپس صندوقدار موردنظر را پیدا نموده و جهت بارگزاری اطلاعات، روی آن مورد دوبار کلیک نمایید.
نکته هفتم:
چنانچه می خواهید برای اولین بار اطلاعات صندوقدار (مامور جمع آوری صندوق ها) را وارد نمایید روی دکمه چوب جادویی کنار آن کلیک نمایید تا یک کد جدید تولید گردد، سپس مشخصات صندوقدار را وارد نمایید. لازم به ذکر است چنانچه کد  صندوقدار را تغییر نداده اید لازم نیست روی دکمه چوب جادویی کلیک نمایید.
نکته هشتم:
در قسمت مدت تخلیه باید یک عدد  وارد شود که این عدد نشانگر تعداد ماه های تخلیه صندوق می باشد. برای مثال اگر عدد 1 را وارد کنید بیانگر است که این صندوق باید بصورت ماهانه تخلیه شود و اینکار باعث می شود سیستم بصورت خودکار این صندوق را آماده تخلیه نمایش دهد.
نکته نهم:
چنانچه کد صندوقدار یا کد امین صندوق را می دانید آن را در قسمت مربوطه  وارد نموده و سپس Enter کنید تا مشخصات وی بارگزاری گردد.
نکته دهم:
اطلاعات صندوق های صدقاتی که از این قسمت ثبت می کنید در بخش «لیست صندوق صدقات» نمایش داده می شوند. به منظور ویرایش، حذف، جستجو و مشاهده کلیه اطلاعات صندوق ها باید به   بخش «لیست صندوق صدقات»  مراجعه نمایید

 
برای خرید نرم افزار مدیریت صندوق صدقات اینجا کلیک کنید