ويندوز 8و1 هشت و يک

خلاصه
1397/02/28

ويندوز 8و1 هشت و يک ويندوز ايت(ويندوز هشت) که به انگليسي windows 8.1 نوشته مي شود يک سيستم عامل قابل نصب روي کامپيوتر است که توسط شرکت نرم افزاري مايکروسافت توليد شده است.

ويندوز 8و1 هشت و يک

در مورد اين محصول

اين محصول در قالب يک  دي وي دي ارائه مي شود و حاوي  ويندوز 8.1 (هشت و يک)  مي باشد. پس از خريد اين نرم افزار در اسرع وقت براي شما از طريق پست ارسال مي گردد و شما مي توانيد پس از دريافت محصول وجه را به مامور پست تحويل دهيد.

ويندوز 8.1 يا همان ويندوز ايت چيست؟

 ويندوز ايت(ويندوز هشت) که به انگليسي  windows 8.1 نوشته مي شود يک سيستم عامل قابل نصب روي کامپيوتر است که توسط شرکت نرم افزاري مايکروسافت توليد شده است.

تاريخچه ويندوز 8 (windows 8.1)

ويندوز 8.18 که ويندوز هشت و يک تلفظ مي شود و به انگليسي windows 8.1 نوشته مي شود. ويندوز 8.1 يک سيستم عامل براي کامپيوترهاي خانگي است که توسط شرکت مايکروسافت به عنوان بخشي از ويندوز NT توسعه داده شده است.  ويندوز 8.1 در تاريخ 26 مارس 2013 ميلادي برابر با سال 1392 هجري شمسي مايکروسافت رسما ويندوز آبي که به انگليسي windows blue نوشته مي شود  که نام رمز ويندوز 8.1 بود را تاييد کرد. آبي يا blue در اصل نام رمزي براي ويندوز 8.1 که يک آپديت جديد از ويندوز 8 بود مي باشد. در 14 مه سال 2013 ميلادي مايکروسافت نام اصلي ويندوز را ويندوز 8.1 اعلام کرد و اولين نسخه آزمايشي آن را در ژوئن همان سال منتشر نمود و در تاريخ 30 ژوئيه سال 2013 ميلادي نسخه تجاري آن را وارد بازار نمود.

ويژگي هاي ويندوز 8.1

ويندوز 8.1 نسبت به ويندوز 8 امکانات متنوع تري داشت که در زير برخي از آنها را ذکر خواهيم نمود:
نرم افزارهاي ‌جانبي جديدي که اضافه شدند  از جمله  ماشين حساب، ساعت هشدار، ضبط صدا، برنامه ويرايش ويديو، خوراک و نوشيدني، تندرستي و سازگاري يک کاوشگرفايل تلفيق شده با نرم افزار اسکاي درايو
نرم افزار اينترنت اکسپلورر نسخه 11 که داراي پشتيباني از وب‌جي‌ال و اسپيدي، همراه با ابزار برنامه نويسي.
به روز رساني هايي که در آنتي ويروس ويندوز ديفندر  انجام شد مثل ويژگي‌هاي سيستم بازرسي شبکه(NIS)و سيستم تشخيص نفوذ شبکه NIDS
فروشگاه ويندوز(Windows store) ???: آپديت اتوماتيک نرم افزارهاي نصب شده و يک طراحي بهتر
برنام تنظيمات کامپيوتر يا همان PC Settings  که داراي گزينه‌هاي بيشتر که ويژه کنترل پنل پيشين بود.
آپديت ويندوز کامپيونت: از جمله ميزباني براي دستورهاي جديد مديريت صفحه شروع،ويندوز ديفندر، اجزا ويندوز

تغيير در صفحه شروع

در صفحه شروع کاشي‌ها مي‌توانند در جاي خود قفل شود که اين ويژگي از جابجايي تصافي آن‌ها جلوگيري مي‌کند.
گزينه‌هاي اندازه (سايز) بيشتر براي کاشي‌هاي زنده بر روي صفحه شروع يا همان start :کوچک، ميانه و بزرگ به علاوه اندازه خيلي بزرگ براي کاشي دسکتاپ؛ اندازه «کوچک» يک چهارم از اندازه پيش فرض در ويندوز هشت است.
گزينه‌هاي رنگ گسترده در صفحه شروع  يا همان start، که عم اکنون اجازه مي‌دهد تا کاربران را به سفارشي کردن رنگ و سايه به جاي انتخاب از رنگ‌هاي محدود تصوير زمينه ميزکار  و همچنين تصوير زمينه دسکتاپ نيز مي‌تواند مورد استفاده قرار گيرد.
دستور «حذف نصب» در حال حاضر مي‌تواند يک برنامه از فروشگاه ويندوز را از چند رايانه پاک کند.
فناوري‌هاي تازه از جمله ReFS،  چاپ با ان اف سي،  چاپ با Wi-Fi Direct،  رابط برنامه‌نويسي نرم‌افزار بومي براي چاپ سه بعدي، Miracast،  اتصال به اينترنت با استفاده از پهناي باند تلفن همراه،  Auto-triggered VPN، رمزگذاري دستگاه براي همه نسخه‌هاي ويندوز ?، دايرکت ايکس يازده و دو،  بهبود پشتيباني از صفحه نمايش‌هاي با وضوح بالا، قابليت ورود مستقيم به دسکتاپ، قابليت بازگرداني دکمه Start به حالت پيشين، گزينه  Take screenshotدر نوار چارم،  گزينه‌ي Play چارم دستگاه‌ها براي پخش محتوي دستگاه‌هاي ديگر،  محيط مترو/Windows Runtime، سبک کيوسک: با اين قابليت مي‌توان دستگاه را به اجراي يک برنامه واحد قفل کرد.
ويندوز هشت در سال دوهزاروهفده امن ترين سيستم عامل نسبت به ساير سيستم عامل هاي موجود از جمله اندرويد، آي او اس، ويندو زده و غيره بوده است.