اتحادیه های مشاوران املاک

در لیست پایین می توانید نشانی و تلفن تماس اتحادیه های مشاور املاک های تمامی استان های کشور ایران را مشاهده نمایید. به منظور دیدن اتحادیه های مشاور املاک های هر شهر هر یک از استان های کشور روی نام آن استان کلیک کنید.هر استان دارای چندین شهر می باشد که هر شهر یک اتحادیه های مشاورین املاک می باشد. هر مشاور املاک که بخواهد بصورت مجاز و قانونی فعالیت نماید باید در اتحادیه مشاور املاک شهر خودش عضو شود و یک کد صنفی دریافت نماید. مشاورین املاک معمولا باید مجوز خود را در دفتر املاک خود نصب نماید تا ارباب رجوع بتوانند مجوز مشاور املاک را مشاهده نمایند.

در لیست بالا، لیست تمامی استان های ایران قرار داده شده است که با کلیک روی هرکدام می توانید لیست شهرهای زیرمجموعه استان را مشاهده نمایید.

کار اتحادیه مشاورین املاک چیست؟

یکی از اهداف اصلی اتحادیه مشاوران املاک تنظیم فعالیت مشاور املاک ها در سطح شهرها و نظارت و بازرسی روی اعضای خودش می باشد. بزرگترین اتحادیه مشاورین املاک، اتحادیه مشاورین املاک تهران می باشد.

تاریخچه اتحادیه مشاورین املاک

تا قبل از سال 1342 هجری شمسی برابر با سال 1963 میلادی کسانی که در شغل مشاور املاک مشغول به کار بودند را دلالان می گفتند. دلالان باید مجوز خود را از سازمان ثبت اخذ می نمودند. اولین اتحادیه در کشور ایران در شهر تهران و در سال 1342 در چهارراه امیراکرم بنا نهاده شد. انتخابات اتحادیه مشاورین املاک هر چهارسال توسط اعضای خود اتحادیه انتخاب می شود.